Utorak , 21. Maja 2024.

Šehić donio Slogi tri boda, Bosna poražena u Banovićima

loga iz Tojšića je teže nego što se očekivalo došla do pobjede nad Odžakom sa 3:2, u okviru 20.kola Druge lige FBiH “Sjever”. Tojšićki drugoligaš je do pobjede stigao golom povratnika u tim Mirze Šehića u 90.minuti susreta.

Iako se nakon remija u Malešiću očekivalo da će Sloga bez problema upisati bodove protiv Odžaka utakmica je otišla u potpuno drugom smjeru. Odžak je u dva navrata vodio (0:1 i 1:2), dok su fudbaleri Sloge bili prinuđeni sustizati gostujuću prednost. Strijelci za Slogu bili su: Kuralić, Fejzić i Šehić. Sloga je pobjedom nad direktnim konkurentom za opstanak osvojila jako važne bodove sa kojima je pobjegla iz opasne zone, dok je Odžak ostao prikovan za dno tabele.

Bosna iz Kalesije je poražena od Budućnosti u Banovićima sa 2:0. Ovo je bio prvi poraz Bosne u proljetnom dijelu prvenstva.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i izvršili pritisak na gol kalesijskog drugoligaša. Međutim, odbrana Bosne je, predvođena odličnim Palislamovićem, bez problema rješavala opasne situacije ispred svog gola. Nakon što su se oslobodili početnog pritiska i prenijeli igru na protivničku polovinu terena kalesijski fudbaleri su u nekoliko navrata opasno zaprijetili preko Suljića. Pred kraj prvog poluvremena na scenu stupa sudac Ribić koji ne svira očigledan prekršaj domaćih u šesnaestercu Bosne, a u nastavku akcije Dedić (40) pogađa za 1:0. Uslijedio je protest kalesijskih fudbalera, ali sudac Ribić nije mijenjao odluku.

Najbolju priliku za Bosnu u prvom poluvremenu imao je Bečić (42). Alibašić je uzeo loptu na sredini terena i “nanizao” po lijevoj strani nekoliko igrača Budućnosti da bi uputio dobar centaršut u sredinu do Bečića čiji sjajni volej udarac brani golman Mujkić.

Bosna je veći dio drugog poluvremena imala terensku inicijativu i ulaskom Mujanovića kontrolisala sredinu terena, ali bez konkretne opasnosti za protivnički gol.

Završnica utakmice pripala je fubalerima Budućnosti koji su posljednjih desetak minuta bili konkretniji. Konačan rezultat postavio je Čorhodžić (82) koji je nakon kornera sa desne strane ostao sam na drugoj stativi i glavom pogodio za 2:0.

(Radio Feral/

OK “Bosna” Kalesija pobjednik turnira prijateljstva za kadete

OK Bosna Kalesija povodom Dana Općine Kalesija, a u danima vikenda, je organizovao turnir prijateljstva …