Subota , 27. Aprila 2024.

Krušik izborio plasman u II kantonalnu ligu

Fudbaleri Krušika iz Vukovija uspjeli su izboriti plasman u II kantonalnu ligu, pobjedivši na gostovanju ekipu Spreče iz Donjih Rainaca rezultatom 1:2.

Na ruku Krušika je išao i rezultat iz  Tuzle gdje su se sastali Bambi i Memići koji su bili konkurenti za ulazak u veći rang i koji su odigrali neriješeno, tako da je utakmica protiv Spreče bila od izuzetnog značaja.

No, fudbaleri Krušika su u petnaestoj minuti vadili loptu iz sopsvene mreže, pa su morali svim snagama doći do pogotka tako da su tokom cijele utakmice imali terensku inicijativu, a i posjed lopte im je išao na ruku. Almir Mujkanović u 35 minuti donosi osmijeh na lice svojih saigrača izjednačujućim pogotkom, sa kojim se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu redale su se prilike i jednih i drugih, ali sve se završavalo u šesnaestercu.Deset minuta pred kraj utakmice Mirnes Hukić pogađa mrežu Spreče i time donosi veliko slavlje navijačima koji su iz Vukovija došli kako bi bodrili svoj klub.